بالا بودن صدای جاروبرقی به‌دلیل خرابی بعضی از قطعات داخلی دستگاه رخ می‌دهد. در این مقاله به بررسی دلایل افزایش غیرمعمولی صدای جارو برقی می‌پردازیم و روش‌های رفع این مشکل را برایتان توضیح می‌دهیم.

آیا جاروبرقی شما نیز هنگام جارو کشیدن صدای ناهنجاری ایجاد می‌کند؟ صدای بالای جاروبرقی به دلایل مختلفی به وجود می‌آید که خرابی اجزاء داخلی دستگاه و موتور آن از اصلی‌ترین عوامل این مشکل محسوب می‌شود. فرقی ندارد جاروبرقی شما از چه برندی باشد، در این مقاله از وب‌سایت تعمیرات لوازم خانگی تعمیر آنلاین، ۷ علت صدای زیاد جاروبرقی را بررسی می‌کنیم. اگر شما نیز قصد دارید قبل از اینکه موتور جاروبرقی بسوزد، آن را نجات دهید، با صرف چند دقیقه از زمان خود برای مطالعه این مقاله، علت این اتفاق را کشف کنید و جلوی هزینه‌های بیشتر را بگیرید.

۱. جابه‌جایی موتور داخل قاب جاروبرقی؛ اصلی‌ترین علت صدای جاروبرقی

گاهی اوقات با برخورد ضربه به بدنه جاروبرقی، پایه‌های نگهدارنده موتور می‌شکند. همین موضوع باعث جابه‌جایی موتور از داخل قاب جاروبرقی می‌شود. اگر اخیراً ضربه‌ای به جاروبرقی شما وارد شده و علاوه‌بر صدای زیاد جاروبرقی، قدرت مکش آن نیز کاهش یافته است، احتمال شکستگی قاب نگهدارنده موتور وجود دارد. همین موضوع ممکن است علت اصلی صدای جارو برقی بوش، سامسونگ و سایر برندها باشد. برای رفع این مشکل و جلوگیری از سوختن کامل دستگاه حتما تعمیر جارو برقی را در اولویت قرار دهید.

۲. افزایش صدای جارو برقی هنگام خرابی قطعات بلبرینگ

کلکتور در داخل بخش بلبرینگ، عضو حساس جاروبرقی محسوب می‌شود. تمام شدن یا کوچک شدن زغال‌ها، شکستگی کلکتور و آسیب پروانه بلبرینگ یکی از دلایل صدای زیاد جاروبرقی به حساب می‌آید. در جاروبرقی‌های قدیمی و کار‌کرده، بلبرینگ خشک می‌شود و امکان ساییدگی بخش‌های فلزی بلبرینگ وجود دارد که با تعویض آن، می‌توان از افزایش صدای جاروبرقی جلوگیری کرد. البته گاهی اوقات، روغن‌کاری مناسب به رفع مشکل صدای بلبرینگ جاروبرقی کمک می‌کند.

به یاد داشته باشید که علاوه‌بر خرابی قطعات بلبرینگ، علت کم و زیاد شدن دور موتور جاروبرقی و صدای بالای آن، ممکن است به‌دلیل خرابی برد دایاک جاروبرقی نیز باشد. توصیه می‌کنیم برای تعمیر جاروبرقی به مرکز تعمیر تخصصی همان برند مراجعه کنید. تعمیر آنلاین به‌عنوان نمایندگی تعمیر جاروبرقی سامسونگ و چندین برند مطرح خارجی و ایرانی دیگر بهترین خدمات را با کیفیت بالا عرضه می‌کند.

مسدود شدن لوله خرطومی و تلسکوپی جاروبرقی

هرچند خرابی قطعات مهمی مانند موتور و بلبرینگ اصلی‌ترین علت صدای غیر طبیعی جارو برقی است، اما خوش‌بین باشید. ابتدا، لوله خرطومی و تلسکوپی جاروبرقی را بررسی کنید. گاهی اوقات جسمی بزرگ، مسیر لوله خرطومی جارو را مسدود می‌کند. این مسدود شدن به‌راحتی و با جدا کردن این دو قسمت لوله و تمیز کردن آن‌ها رفع می‌شود. در‌صورتی‌که مشکل بعد از تمیز کردن لوله‌های جاروبرقی نیز رفع نشد، احتمال دارد که قطعات درونی دستگاه آسیب دیده باشند.

در چنین شرایطی باید به‌سراغ مرکز تخصصی تعمیر جاروبرقی پارس خزر یا برند موردنظرتان بروید. این مراکز با استفاده از قطعات اورجینال هر برند اقدام به رفع مشکلات دستگاه شما می‌کنند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *