شاید اهمیت نقش پاکت جاروبرقی را در سلامت دستگاه ندانید؛ ولی این پاکت‌ها مهم‌ترین عامل در میزان مکش و قدرت موتور جاروبرقی هستند. به‌طور‌کلی، دو نوع کیسه جاروبرقی دائمی و یکبار مصرف در بازار به فروش می‌رسد. بسیاری از افراد کیسه جاروبرقی یکبار مصرف را صرفاً به‌خاطر قیمت کمتری که به‌نسبت دائمی دارند، تهیه می‌کنند.

 

شاید اهمیت نقش پاکت جاروبرقی را در سلامت دستگاه ندانید؛ ولی این پاکت‌ها مهم‌ترین عامل در میزان مکش و قدرت موتور جاروبرقی هستند. به‌طور‌کلی، دو نوع کیسه جاروبرقی دائمی و یکبار مصرف در بازار به فروش می‌رسد. بسیاری از افراد کیسه جاروبرقی یکبار مصرف را صرفاً به‌خاطر قیمت کمتری که به‌نسبت دائمی دارند، تهیه می‌کنند. ولی در واقع معایب استفاده از پاکت جاروبرقی دائمی بسیار است. ما در این مقاله به بررسی مهم‌ترین معایب استفاده از این پاکت ها برای جاروبرقی می‌پردازیم. با مطالعه این مطلب، دیگر به خرید پاکت دائمی جاروبرقی فکر نخواهید کرد.

کاهش ظرفیت پاکت جاروبرقی دائمی؛ امکان پارگی پاکت حین تخلیه آن

انواع پاکت جاروبرقی برای برند‌های مختلف به دو دسته دائمی و یکبار مصرف تقسیم می‌شوند. پاکت جارو‌برقی، ظرفیت مشخصی دارد. با پر شدن پاکت جاروبرقی یکبار مصرف، فقط کافی است فیلتر ورودی را ببندید و آن را با یک کیسه دیگر تعویض کنید. هنگامی که از کیسه جاروبرقی دائمی استفاده می‌کنید، باید هر یک ماه، کیسه را تخلیه کنید تا گرد‌و‌غبار به داخل دستگاه بر‌نگردد. در این حین، امکان پارگی و نازک‌شدن کیسه جاروبرقی وجود دارد. از طرفی، تخلیه به‌موقع کیسه جاروبرقی باعث افزایش فشار به موتور می‌شود.

ورود گرد‌و‌غبار به موتور جاروبرقی؛ افزایش احتمال سوختن جاروبرقی

تفاوت کیسه های جاروبرقی بوش یا کیسه جاروبرقی زیمنس در دائمی و یکبار مصرف بودن آن است. پس اگر از خود می‌پرسید که آیا کیسه جاروبرقی بوش یکبار مصرف است یا خیر؛ باید به انتخاب خود دقت کنید. امکان خرید هر دو نوع کیسه جاروبرقی برای انواع برند‌ها وجود دارد. ولی شناخت مزایا و معایب هر یک از آن‌ها در خریدی هوشمندانه تاثیر می‌گذارد. یکی از معایب استفاده از پاکت جاروبرقی دائمی، نداشتن لایه محافظتی و فیلتر‌های گرد‌و‌غبار است. همین موضوع، باعث انتقال خاک و غبار به داخل دستگاه و در‌نتیجه، آسیب جبران‌ناپذیر به موتور جاروبرقی خواهد شد. حتی ممکن است پس از پایان عمر کیسه دائمی جاروبرقی، به یک باره در حین نظافت و در داخل دستگاه پاره شود. نتیجه آن، آسیب به موتور و بروز آلرژی در شما و افراد خانواده خواهد بود.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *