یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد در زمان کار کردن با ماشین ظرفشویی با آن روبرو می‌شوند، خاموش شدن ماشین ظرفشویی در میانه‌ی کار است. این موضوع می‌تواند بسیار گیج کننده و همچنین آزاردهنده باشد. به همین دلیل، بهترین راه برای مقابله‌ی موثر با آن این است که ریشه‌ی مشکل و علت اصلی

 

یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد در زمان کار کردن با ماشین ظرفشویی با آن روبرو می‌شوند، خاموش شدن ماشین ظرفشویی در میانه‌ی کار است. این موضوع می‌تواند بسیار گیج کننده و همچنین آزاردهنده باشد. به همین دلیل، بهترین راه برای مقابله‌ی موثر با آن این است که ریشه‌ی مشکل و علت اصلی آن را پیدا کنید و برای آن راه حلی بیندیشید. در این مقاله، ما به شما کمک خواهیم کرد تا دلیل خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی خود را بفهمید.

علت توقف ماشین ظرفشویی در میان سیکل شستشو چیست؟

لازم است بدانید که خاموش شدن ماشین ظرفشویی پیش از تمام شدن فرایند شستشو، مشکلی است که صرف نظر از مدل و برند، ممکن است برای همه به وجود بیاید. دلایل بسیاری برای رخ دادن این موضوع وجود دارد که برخی ناشی از قدیمی بودن دستگاه هستند و برخی دیگر از بی دقتی افراد و رعایت نکردن اصول و استانداردها به وجود می آیند.
در ادامه، چند مورد از دلایلی که دانستن آن‌ها برای حل چنین مشکلی واجب است برای شما ذکر شده اند.

۱ـ ممکن است فیوز حرارتی ماشین ظرفشویی پریده باشد
فیوز حرارتی یا ترما فیوز یکی از قطعات مهم هر وسیله‌ی برقی است که عملکرد صحیح آن، هم به امنیت قطعات دستگاه و هم به امنیت استفاده کننده‌ی آن مربوط می‌شود. کاربرد این قطعه این است که دمای داخلی وسیله‌ی برقی را کنترل کند. در صورتی که به هر دلیلی مانند استفاده‌ی بیش از حد از ظرفیت دستگاه یا قرار دادن آن در جای نامناسب، دمای فضای داخلی دستگاه بیشتر از حد استاندارد شود، فیوز حرارتی برای پیشگیری از به وجود آمدن هر مشکل یا خطری، جریان برق را قطع خواهد کرد.
داغ شدن بیش از حد وسیله، می‌تواند بر روی سایر قطعات موثر باشد و آن‌ها را بسوزاند. در صورتی که فیوز حرارتی بپرد، طبیعتا این قطعه قدرت تشخیص خود را از دست خواهد داد و دستگاه خاموش خواهد شد.

۲ـ شاید جریان برق به درستی به دستگاه وصل نشده است
مهم ترین چیزی که باعث می‌شود ماشین ظرفشویی و هر وسیله‌ی برقی دیگر شما به خوبی به فعالیت خود ادامه دهد، اتصال مناسب و اصولی به برق است. همیشه وقتی با مشکلی از قبیل خاموش شدن ماشین ظرفشویی یا روشن نشدن آن مواجه می‌شوید، در اولین قدم بهتر است اتصال آن را بررسی کنید. مطمئن شوید که جریان برق قوی و پایدار است و کابل‌ها و سیم‌های برق را بررسی کنید تا مطمئن شوید که در جایی پارگی ندارند و کهنه نشده اند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *